About

VesikalikSerkan Berksoy graduated from ITU Geophysics engineering. He started working on Web Technologies at 1995 while Turkish web market was newly forming. He worked as a web developer with ASP and Javascript for 5 years on Turkish largest corporate web sites at the time. After that he worked as a senior developer in software houses. He developed with C# since 2001 (starting with beta version) and developed logistics and dealer automations on Windows Applications and Windows Services platforms using .NET Framework. He got certified as MCAD. Serkan Berksoy started working as a software development manager at 2004 on Turkey’s leading e-commerce and e-dating projects. He planned and managed integration from ASP to C# Framework projects at the time by teaching C#, .NET Framework, Web and SOA architectures. After 2006 he started working as a senior consultant and he worked with Australian and USA companies. Between 2008 and 2013 he worked in HR sector as a software development manager. He is now working as a consultant and authoring books.

Serkan Berksoy İTÜ Jeofizik Mühendisliği mezunudur. 1995 yılında daha internet ülkemizde yeni sektör halini alıyorken çalışma hayatına Web Programcısı olarak başladı. 5 yıl web üzerine ASP ve JavaScript ile Türkiyenin o dönem en büyük ve kurumsal web sitelerini geliştirdi. Uzman yazılımcı pozisyonunda, 3 yıl kadar büyük yazılım evlerinde çalıştı. Beta versiyonundan itibaren C# kullanmaya başlayan Serkan Berksoy, .NET Framework ile o dönem Windows ve servis uygulamaları ile lojistik ve bayi otomasyonları geliştirdi. Microsoft Sertifikaları aldı. Sonrasında yazılım müdürü olarak çalışan Serkan Berksoy, o dönem Türkiye’nin en büyük e-ticaret ve e-arkadaşlık sitelerini geliştirip yönetti. Eski ASP sistemlerinden C# mimarilerine geçiş süreçlerini yönetti, bu konuda ekiplerine C# ve .NET Framework Web ve SOA mimarileri üzerine iç eğitimler verdi. 2006 yılından sonra danışmanlık yapmaya başlayan Serkan Berksoy, Amerika ve Avusturalya merkezli firmalarla çalıştı. 2008 – 2013 yılları arası İK (İnsan Kaynakları) sektöründe yazılım müdürü olarak çalışan Serkan Berksoy, bir yandan danışmanlık yapmaya devam ediyor ve kitap yazıyor.

6 thoughts on “About

 1. Merhaba Ramazan Bey,

  İkinci baskıdan alabilirsiniz. Ben yoğunluğum sebebiyle bir süredir editörle görüşemedim. 3. Baskı’yı planlamıştık fakat işlerim sebebiyle çok ilgilenemedim.

  İyi akşamlar,
  Serkan Berksoy

 2. Merhaba,

  C# 4.0 kitabınızı aldım ancak dikeyeksen.com/csharp/kodlar.zip dosyasına ulaşamadım. Yardımcı olurmusunuz lütfen.

  İyi çalışmalar,
  Alptekin Erman

 3. C# Tam Hakimiyet kitabınızı aldım. Gerçekten çok harika bir kitap.
  Bu kitabı tüm programcılar okumalı.
  Yeni Kitap çalışmanız var mı? Son iki yılda yayınlanmış kitabınız var mı?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s